საქართველოში პარლამენტის არჩევნების მეორე ტური იმართება

თაიმერი timer.ge
ავტ.: თაიმერი timer.ge ნოემბერი 21, 2020 08:23

საქართველოში პარლამენტის არჩევნების მეორე ტური იმართება

საქართველოში პარლამენტის არჩევნების მეორე ტური იმართება. მეორე ტური 17 მაჟორიტარულ საარჩევნო ოლქში ტარდება. ქუთაისში ასევე იმართება მერის რიგგარეშე არჩევნების მეორე ტური.

საარჩევნო კანონმდებლობის შესაბამისად, არჩევნების მეორე ტურში მონაწილეობს 31 ოქტომბრის არჩევნებში შესაბამის მაჟორიტარულ ოლქებში საუკეთესო შედეგის მქონე ორი კანდიდატი. ჯამში მეორე ტურში ექვსი საარჩევნო სუბიექტის წარდგენილი კანდიდატები გადავიდნენ. ესენი არიან: №2 – „ბაქრაძე, უგულავა, ბოკერია – ევროპული საქართველო – მოძრაობა თავისუფლებისთვის“, №5 – საარჩევნო ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – გაერთიანებული ოპოზიცია „ძალა ერთობაშია“, №10 – „შალვა ნათელაშვილი – საქართველოს ლეიბორისტული პარტია“, №24 – „ალეკო ელისაშვილი – მოქალაქეები“, №36 – „გირჩი“, №41 – „ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო“.

საქართველოს პარლამენტის არჩევნების მეორე ტური იმართება შემდეგ მაჟორიტარულ საარჩევნო ოლქებში და მასში გასული კანდიდატები არიან:

№1 – მთაწმინდა, კრწანისი – ბექა ოდიშარია („ქართული ოცნება“) და შალვა შავგულიძე („ევროპული საქართველო“);

№2 – ვაკე – ნოდარ ტურძელაძე („ქართული ოცნება“) და ელენე ხოშტარია („ევროპული საქართველო“);

№3 – საბურთალო – დავით სერგეენკო („ქართული ოცნება“) და ალექსანდრე ელისაშვილი („მოქალაქეები“);

№4 – ისანი – კახა კახიშვილი („ქართული ოცნება“) და ხატია დეკანოიძე („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“);

№5 – სამგორი – სოზარ სუბარი („ქართული ოცნება“) და ლევან ხაბეიშვილი („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“);

№6 – დიდუბე, ჩუღურეთი – გიორგი ვოლსკი („ქართული ოცნება“) და ზურაბ გირჩი ჯაფარიძე („გირჩი“);

№7 – ნაძალადევი – მიხეილ ყაველაშვილი („ქართული ოცნება“) და შალვა ნათელაშვილი („ლეიბორისტული პარტია“);

№8 – გლდანი – ლევან კობიაშვილი („ქართული ოცნება“) და ნიკანორ მელია („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“);

№10 – თელავი, ახმეტა, ყვარელი და ლაგოდეხი – ირაკლი ქადაგიშვილი („ქართული ოცნება“) და გიორგი ბოტკოველი („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“);

№11 – მცხეთა, დუშეთი, თიანეთი და ყაზბეგი – შალვა კერესელიძე („ქართული ოცნება“) და ცეზარი ჩოჩელი („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“);

№12 – რუსთავი, გარდაბანი – ნინო ლაცაბიძე („ქართული ოცნება“) და დავით კირკიტაძე („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“);

№16 – ხაშური, ქარელი – ზაალ დუგლაძე („ქართული ოცნება“) და ნატო ჩხეიძე („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“);

№21 – ზესტაფონი, ტყიბული, თერჯოლა, ბაღდათი – ბეჟან წაქაძე („ქართული ოცნება“) და კახა გეწაძე („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“);

№23 – ქუთაისი – ზაზა ლომინაძე („ქართული ოცნება“) და გრიგოლ ვაშაძე („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“);

№27 – ზუგდიდი – ირაკლი ჩიქოვანი („ქართული ოცნება“) და მალხაზ ჯალაღონია („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“);

№28 – ბათუმი – რესან კონცელიძე („ქართული ოცნება“) და ლევან ვარშალომიძე („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“)

№30 – ხელვაჩაური, ქედა, შუახევი და ხულო – ანზორ ბოლქვაძე („ქართული ოცნება“) და მიშა ბოლქვაძე („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“).

ამასთან, მერის რიგგარეშე არჩევნების მეორე ტური იმართება ქუთაისში, სადაც იოსებ ხახალეიშვილი („ქართული ოცნება“) და გრიგოლ შუშანია („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“) უპირისპირდებიან ერთმანეთს.

თაიმერი timer.ge
ავტ.: თაიმერი timer.ge ნოემბერი 21, 2020 08:23