ცენტრალურმა საარჩევნო კომისიამ უკვე გადაანაწილა ნომრები იმ პარტიებისთვის, რომლებიც 2 ოქტომბრის ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნებში მიიღებენ მონაწილეობას

gulis eleqsiri

ცენტრალურმა საარჩევნო კომისიამ უკვე გადაანაწილა ნომრები იმ პარტიებისთვის, რომლებიც 2 ოქტომბრის ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნებში მიიღებენ მონაწილეობას.

პარტიებს, რომელებიც კვალიფიციური სუბიექტები არიან, საარჩევნო ნომრები უკვე ჰქონდათ. დღეს კი იმ პოლიტიკურ სუბიექტებს მიენიჭათ ნომრები, რომლებიც არჩევნებში პირველად მიიღებენ მონაწილეობას დამოუკიდებლად.

#1- “მესამე ძალა”

#2 – “ევროპული საქართველო – მოძრაობა თავისუფლებისთვის”

#3 – “ნინო ბურჯანაძე – ერთიანი საქართველო – დემოკრატიული მოძრაობა”

#4 – “მოძრაობა – სახელმწიფო ხალხისთვის”

#5 – “ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”

#6 – “ევროპელი დემოკრატები”

#7 – “ალეკო ელისაშვილი – მოქალაქეები”

#8 – “დავით თარხან მოურავი – ირმა ინაშვილი – საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”

#9 – “ლელო”

#10 – “შალვა ნათელაშვილი – ლეიბორისტული პარტია”

#11 – “რესპუბლიკელები”

#12 – “კანონი და სამართალი”

#13– “საქართველო”

#14– “გოგი წულაია ახალი ქრისტიან – დემოკრატები”

#15 – “მამული”

#16 – “მწვანე დედამიწა”

#17– “რეფორმერი”

#18 – “ჯონდი ბაღათურია -ქართული დასი”

#19 – “ევროპელი სოციალისტები”

#20 – “გიორგი ლაღიძე – მომავალი საქართველო”

#21 – “პროგრესი და თავისუფლება”

#22 – “საქართველოს განვითარების პარტია”

#23 – “ჩვენი გაერთიანებული საქართველო”

#24 – “საქართველოს სოციალ-დემოკრატიული პარტია”

#25– “გახარია საქართველოსთვის”

#26 – “თავისუფალი არჩევანი – ახალი ალტერნატივა”

#27 – “თეთრები”

#28 – “ეროვნულ დემოკრატიული პარტია -ედპ”

#29 – “მამუკა ტუსკაძე სოციალური სამართლიანობისთვის

#30 –”მშრომელთა სოციალისტური პარტია”

#31 – “ერი”

#32 – “ელენე ხოშტარია – დროა”

#33 – “ეკა ბესელია სამართლიანობისთვის”

#34 – “მემარცხენე ალიანსი”

#35 – “დავით ჭიჭინაძე ტრიბუნა”

#36 – “გირჩი”

#37 – “თავისუფალი საქართველო”

#38 – “თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის”

#39 – “თავისუფლება – ზვიად გამსახურდიას გზა”

#40 – “სახე +”

#41 – “ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო”

#42 -“დემოკრატთა ალიანსი”

#43 -” მესამე გზა”

#44 – “სახალხო პარტია”

#45 -” ზურაბ გირჩი ჯაფარიძე -გირჩი მეტი თავისუფლება”

#46– “საქართველოს ევროატლანტიკური გზა”

#47 – “თავისუფალი დემოკრატები”

#48– “ანა დოლიძე – ხალხისთვის”

#49 – “რეფორმატორები”

#50 – “გაჩეჩილაძე – მწვანეთა პარტია”

ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნები მიმდინარე წლის 2 ოქტომბერს ჩატარდება.

წინა სტატიაშისამხედრო ქალაქში გმირთა მემორიალი გაიხსნა
შემდეგი სტატიაესტონეთის პრემიერ-მინისტრი: 13 წლის წინ რუსეთმა გამოიყენა ძალა ევროპაში, რომლის მიზანი საქართველოს დემოკრატიული განვითარების გზიდან გადახვევა იყო