ცენტრალურმა საარჩევნო კომისიამ უკვე გადაანაწილა ნომრები იმ პარტიებისთვის, რომლებიც 2 ოქტომბრის ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნებში მიიღებენ მონაწილეობას.
პარტიებს, რომელებიც კვალიფიციური სუბიექტები არიან, საარჩევნო ნომრები უკვე ჰქონდათ. დღეს კი იმ პოლიტიკურ სუბიექტებს მიენიჭათ ნომრები, რომლებიც არჩევნებში პირველად მიიღებენ მონაწილეობას დამოუკიდებლად.
#1- “მესამე ძალა”
#2 – “ევროპული საქართველო – მოძრაობა თავისუფლებისთვის”
#3 – “ნინო ბურჯანაძე – ერთიანი საქართველო – დემოკრატიული მოძრაობა”
#4 – “მოძრაობა – სახელმწიფო ხალხისთვის”
#5 – “ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”
#6 – “ევროპელი დემოკრატები”
#7 – “ალეკო ელისაშვილი – მოქალაქეები”
#8 – “დავით თარხან მოურავი – ირმა ინაშვილი – საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”
#9 – “ლელო”
#10 – “შალვა ნათელაშვილი – ლეიბორისტული პარტია”
#11 – “რესპუბლიკელები”
#12 – “კანონი და სამართალი”
#13– “საქართველო”
#14– “გოგი წულაია ახალი ქრისტიან – დემოკრატები”
#15 – “მამული”
#16 – “მწვანე დედამიწა”
#17– “რეფორმერი”
#18 – “ჯონდი ბაღათურია -ქართული დასი”
#19 – “ევროპელი სოციალისტები”
#20 – “გიორგი ლაღიძე – მომავალი საქართველო”
#21 – “პროგრესი და თავისუფლება”
#22 – “საქართველოს განვითარების პარტია”
#23 – “ჩვენი გაერთიანებული საქართველო”
#24 – “საქართველოს სოციალ-დემოკრატიული პარტია”
#25– “გახარია საქართველოსთვის”
#26 – “თავისუფალი არჩევანი – ახალი ალტერნატივა”
#27 – “თეთრები”
#28 – “ეროვნულ დემოკრატიული პარტია -ედპ”
#29 – “მამუკა ტუსკაძე სოციალური სამართლიანობისთვის
#30 –”მშრომელთა სოციალისტური პარტია”
#31 – “ერი”
#32 – “ელენე ხოშტარია – დროა”
#33 – “ეკა ბესელია სამართლიანობისთვის”
#34 – “მემარცხენე ალიანსი”
#35 – “დავით ჭიჭინაძე ტრიბუნა”
#36 – “გირჩი”
#37 – “თავისუფალი საქართველო”
#38 – “თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის”
#39 – “თავისუფლება – ზვიად გამსახურდიას გზა”
#40 – “სახე +”
#41 – “ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო”
#42 -“დემოკრატთა ალიანსი”
#43 -” მესამე გზა”
#44 – “სახალხო პარტია”
#45 -” ზურაბ გირჩი ჯაფარიძე -გირჩი მეტი თავისუფლება”
#46– “საქართველოს ევროატლანტიკური გზა”
#47 – “თავისუფალი დემოკრატები”
#48– “ანა დოლიძე – ხალხისთვის”
#49 – “რეფორმატორები”
#50 – “გაჩეჩილაძე – მწვანეთა პარტია”
ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნები მიმდინარე წლის 2 ოქტომბერს ჩატარდება.